Den architektury

deŇ architektúry 2020

1 - 7 /  10  /  2020

Slovensko a Česko

 

 


10 : 00 hod

1 - 7 / 10 / 2020

 

Zdarma

Začiatok októbra bude opäť v znamení architektúry.

 

Od 1. do 7. októbra zamieri jubilejný desiaty ročník festivalu Deň architektúry do stovky miest a obcí naprieč Čechami, Moravou a Slovenskom. Jeho bohatý program, obsahujúci niekoľko stoviek akcií, ponúkne zdarma prechádzky, cyklovýlety, prednášky alebo workshopy.

 

Festival, ktorý sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa architektúry, je na Slovensku čoraz obľúbenejší. K prevahe českých a moravských miest sa pripája 15 miest zo Slovenska a ponúkne približne štyri desiatky akcií. V tomto roku zamieri napríklad do Bratislavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Košíc, Šaštína-Stráží a Piešťan.

 

Téma aktuálneho ročníka je udržateľnosť a enviromentálne aspekty či sociálny presah a prospešnosť architektúry. Na Slovensku sa tak program Dňa architektúry bude venovať napríklad verejnému priestoru, využitiu nábreží, dostupnosti bývania, ale i industriálnemu dedičstvu či sídliskovej výstavbe. Nevynechá ani významné historické stavby či bývalú židovskú štvrť. To všetko s pútavým výkladom odborníkov na dané témy. Prehľad všetkých podujatí bude prístupný na webovej stránke festivalu www.denarchitektury.cz.

Podrobný program Dňa architektúry 2020 je k dispozícii na stránke podujatia.